МПД
(мінно - підривна справа)

     ВВ - хімічні сполуки або суміші, котрі під впливом певних зовнішніх дій здатні до швидкого саморозповсюджуваного хімічного перетворення з утворенням сильно нагрітих і з великим тиском газів, котрі, розширюючись, роблять механічну роботу.
     Заряд - певна кількість ВВ, підготованого для вибуху. Бувають зосереджені, подовжені, фігурні і кумулятивні. Діляться на зовнішні та внутрішні, зовнішні - на контактні та безконтактні.
     Ініціація - збудження процесу вибухового перетворення ВВ.
     Детонація - процес розповсюдження вибухового перетворення, обумовлений проходженням ударної хвилі у ВВ і протікаючий для даної речовини при даних умовах з постійною швидкістю, вимірюється тисячами метрів на секунду.
     Бризантні речовини - сильніші і менш чутливі до різних зовнішніх впливів, чим ініціюючі ВВ. Збудження детонацій в бризантних ВВ зазвичай проводиться вибухом ініціюючого ВВ, котре входить до складу капсулів - детонаторів. Застосовуються в чистому вигляді, а також у вигляді сплавів і сумішей один з одним.
     Групи ВВ:
     1) Ініціюючі (гримуча ртуть, азид свинцю, тенерес - ТНРС)
     2) Бризантні:
     а) підвищеної сили:
     ТЕН
     Гексоген
     Тетрил
     б) нормальної сили:
     Тротил
     Пікринова кислота
     в) пониженої сили:
     Аміачна селітра
     Аміачно - селітрові ВВ
     3) Метальні (порохи):
     Димний
     Бездимний

     При підриванні під водою вага ВВ зменшується в 2 рази. Густе середовище зменшує швидкість розсіювання вибухової хвилі. Головне в постановці ВВ - максимальний контакт з конструкцією, заповнення всіх порожнин.

     Для підрахунку необхідної кількості ВВ застосовуються спеціальні формули.
     Причому для підриву металічних конструкцій застосовується всього одна принципова формула, адаптована для товстого/тонкого та плаского/круглого металу. Все інше - варіації на тему геометрії поперечного перерізу.
     Для руйнування конструкцій з цегли, каміння та бетону застосовують різні формули та коефіцієнти в залежності від типу об’єкту та способу закладки заряду.
     Для підриву дерев’яних конструкцій застосовується одна формула, адаптована для тонкого/товстого дерева та прямокутного бруса. Змінна частина - коефіцієнти для різних порід деревини.
     Як влаштовувати розтяжки і ловушки-сюрпризи, писати не маю поки що часу. Врешті, маєте власну фантазію. Спецназ - це війна без стандартів.

     Кілька статей про саморобки: "Бомба з магазину (1)" , "Бомба з магазину (2)" , "Прищепочний замикач".

Всі права на матеріали, використані на сайті, належать їх авторам.
При копіюванні посилання на desantura.org обов’язкове.
© Братство десантників, 2007 рік